Nölle Profi Brush

749 produkter

  • Nölle Profi Brush-børsten med metalhåndtag på 140 cm i sølv fra Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K. er afbildet diagonalt på en hvid baggrund med et sort plastgevind og to ophængshuller, der gør det nemt at hænge den op.
    Forhandler:
    Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K.

    Nölle Profi Børste metalskaft 140 cm, sølv, med ophængshul | 1 stk

    Normalpris 295,86 DKK
    Udsalgspris 295,86 DKK Normalpris 295,86 DKK
  • Logoet for Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K. vises med teksten »Intet billede tilgængeligt«. Her afbildet: Kosteskaft 24x1400 mm af bøg, uden konus, 1 stk. – robust og holdbart.
    Forhandler:
    Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K.

    Nölle Profi Børste kosteskaft 24x1400 mm, bøg uden kegle | 1 stk

    Normalpris 295,78 DKK
    Udsalgspris 295,78 DKK Normalpris 295,78 DKK
  • Logo for Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K. med grønne linjer og tekst. Derunder i sort: »-Intet billede tilgængeligt-«. Passer til Nölle Profi Brush-kosteskaft, 1400 x 24 mm, FSC med ophængshul, 1 stk.
    Forhandler:
    Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K.

    Nölle Profi Børste kosteskaft, 1400 x 24 mm, FSC med ophængshul | 1 stk

    Normalpris 304,09 DKK
    Udsalgspris 304,09 DKK Normalpris 304,09 DKK
  • Et enkelt Nölle Profi Brush kosteskaft på 140 cm med ophængshul, Ø 23,5 mm (1 stk.) fra Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K. er afbildet diagonalt på en hvid baggrund.
    Forhandler:
    Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K.

    Nölle Profi Børste kosteskaft 140 cm med ophængshul, Ø 23,5 mm | 1 stk

    Normalpris 304,09 DKK
    Udsalgspris 304,09 DKK Normalpris 304,09 DKK
  • En enkelt Nölle Profi Brush-kosteskaft af hårdttræ, 140 cm, Ø 23,5 mm, fra Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K., ligger skråt på en hvid baggrund og kaster en svag skygge.
    Forhandler:
    Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K.

    Nölle Profi Brush kosteskaft af hårdttræ 140 cm, Ø 23,5 mm til rengøring | 1 stk

    Normalpris 300,43 DKK
    Udsalgspris 300,43 DKK Normalpris 300,43 DKK
  • Billedet viser logoet for Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K. med teksten »Intet billede tilgængeligt« nedenunder, hvilket betyder, at der ikke findes noget billede af kosteskaftet 24x1300 mm, plastbelagt, Pinus | 1 stk. – ideelt til professionel brug.
    Forhandler:
    Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K.

    Nölle Profi Børste kosteskaft 24x1300 mm, plastbelagt, Pinus | 1 stk

    Normalpris 292,43 DKK
    Udsalgspris 292,43 DKK Normalpris 292,43 DKK
  • En barberbørste med lyse børstehår og hvidt håndtag står oprejst på en hvid baggrund – perfekt til frisører eller i kombination med Nölle Profi Brush Universalkam 18 cm fra Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K. for professionelle resultater.
    Forhandler:
    Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K.

    Nölle Profi Brush universal kam 18 cm, assorterede farver til frisører | 1 stk

    Normalpris 8,99 DKK
    Udsalgspris 8,99 DKK Normalpris 8,99 DKK
  • Logo for Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K. med teksten »Bürsten- & Pinseltechnik« nederst, grønne linjer til højre og »-Intet billede tilgængeligt-« nederst – ideel barberkost (90 mm naturbørster) til klassisk barbering.
    Forhandler:
    Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K.

    Nölle Profi Brush barberbørste, 90 mm naturlige børster til barbering | 1 stk

    Normalpris 4,42 DKK
    Udsalgspris 4,42 DKK Normalpris 4,42 DKK
  • Nölle Profi Brush-tudebørste, 40/30 mm, 370 mm lang med rene børstehår, har ekstra faste børstehår på et let buet metaltrådshåndtag og en ophængsøje, hvilket gør den ideel til rengøring af svært tilgængelige steder.
    Forhandler:
    Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K.

    Nölle Profi Børstemundstykke, 40/30 mm, 370 mm lang, rene børster | 1 stk

    Normalpris 15,62 DKK
    Udsalgspris 15,62 DKK Normalpris 15,62 DKK
  • Nölle Profi Brush-pipette- og reagensglasbørsten (Ø 10 mm, 170 mm lang) fra Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K. er ideel til rengøring af laboratorieudstyr og et perfekt supplement til dit laboratorieudstyr. 1 stk., afbildet på hvid baggrund.
    Forhandler:
    Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K.

    Nölle Profi Brush pipette og reagensglasbørste, Ø 10 mm, 170 mm lang | 1 stk

    Normalpris 59,14 DKK
    Udsalgspris 59,14 DKK Normalpris 59,14 DKK
  • En Nölle Profi Brush tagrendeslange (120 cm, Ø 12 cm, plastbeklædt) fra Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K. med tætte børster ligger vandret på en hvid baggrund.
    Forhandler:
    Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K.

    Nölle Profi Brush tagrende larve, 120 cm, plastbelagt, Ø 12 cm | 1 stk

    Normalpris 56,85 DKK
    Udsalgspris 56,85 DKK Normalpris 56,85 DKK
  • Nölle Profi Brush-tagrendeskraber, 120 cm lang med en diameter på 12 cm og galvaniseret overflade, fra Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K., har et enkelt, moderne design, der sikrer effektiv rengøring af tagrenderne.
    Forhandler:
    Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K.

    Nölle Profi Brush tagrende larve galvaniseret, 120 cm, Ø 12 cm til rengøring | 1 stk

    Normalpris 86,27 DKK
    Udsalgspris 86,27 DKK Normalpris 86,27 DKK
  • Logoet for Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K. med grønne linjer, ved siden af teksten »Intet billede tilgængeligt«. Passer til toiletbræt i plast, hvidt – toiletbræt af høj kvalitet, 1 stk.
    Forhandler:
    Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K.

    Nölle Profi Brush toiletsæde plastik, hvid - toiletsæde af høj kvalitet | 1 stk

    Normalpris 15,62 DKK
    Udsalgspris 15,62 DKK Normalpris 15,62 DKK
  • Nölle Profi Brush-urinalbørsten (33 cm) med stive, sorte PP-børstehår står oprejst i en hvid holder med åben front og et håndtag øverst fra Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K. – ideel til professionel rengøring af urinaler.
    Forhandler:
    Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K.

    Nölle Profi Brush urinalbørste, 33 cm, PP børster, smudszone sort | 1 stk

    Normalpris 35,06 DKK
    Udsalgspris 35,06 DKK Normalpris 35,06 DKK
  • Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K.s toiletbørstesæt i klokkeform (Ø 75 mm, hvide PP-børstehår) har et logo i form af en klokke med teksten »Bürsten- & Pinseltechnik« i grønt nedenunder. »-Intet billede tilgængeligt-« angiver, at der ikke er noget billede tilgængeligt.
    Forhandler:
    Nölle Profi Brush Bürsten- & Pinseltechnik e.K.

    Nölle Profi Brush toiletsæt, klokkeform, Ø 75 mm, hvid PP børstehår | 1 stk

    Normalpris 34,45 DKK
    Udsalgspris 34,45 DKK Normalpris 34,45 DKK

Nölle Profi Brush – Professionelle børster og rengøringsredskaber til de højeste krav

Nölle Profi Brush står for kvalitet, holdbarhed og effektive rengøringsløsninger. Mærket har i årtier udviklet børste- og rengøringssystemer, der opfylder kravene fra professionelle brugere inden for håndværk, industri, bygningsrengøring, gastronomi og pleje.

Uanset om det er til daglig brug eller specielle rengøringsopgaver – Nölle Profi Brush tilbyder produkter, der forener funktionalitet, ergonomi og robusthed. Her er fokus på enkel håndtering, hygiejnisk udførelse og høj materialekvalitet. Takket være brugen af holdbare børster, stabile håndtag og modstandsdygtige materialer er produkterne ideelle til intensiv brug.

Hvis du lægger vægt på pålidelige rengøringsredskaber, finder du i Nölle Profi Brush et mærke, der perfekt forener professionalisme, bæredygtighed og komfort.


Det kendetegner de højkvalitative produkter fra Nölle Profi Brush

Nölle Profi Brush's produktsortiment omfatter alt, hvad der er nødvendigt for en grundig og effektiv rengøring – fra børster og koster over fejesystemer til specialbørster. Hvert produkt er designet til daglig brug og overbeviser med sin kvalitet og funktionalitet.

Et klassisk eksempel på praktisk anvendelighed i hverdagen er Nölle Profi Brush-toiletbørsten, der overbeviser med sine stabile børster og hygiejniske design. Til køkken- og hygiejneområder tilbyder Nölle Profi Brush HACCP-opvaskbørsten en sikker løsning, der lever op til de høje hygiejnestandarder. Større overflader kan rengøres effektivt med Nölle Profi Brush-gummikosten med teleskopskæfte, som takket være det justerbare håndtag og den holdbare gummilæbe er meget alsidig.

Disse eksempler viser, at Nölle Profi Brush udvikler produkter, der er tilpasset enhver rengøringssituation – robuste, funktionelle og nemme at håndtere.

Typiske egenskaber og fordele ved Nölle Profi Brush-produkter:

  • Slidstærke materialer og holdbar konstruktion
  • Hygiejnisk design for nem rengøring og vedligeholdelse
  • Ergonomiske håndtag for komfortabelt arbejde
  • Alsidige anvendelsesmuligheder i forskellige brancher
  • Højkvalitets børsteblandinger for optimal rengøringseffekt
  • Kompatibilitet med professionelle rengørings- og hygiejnesystemer

Nölle Profi Brush står for holdbare rengøringsprodukter, der overbeviser både i professionel brug og i privat sammenhæng.


Anvendelse og praktiske tips til Nölle Profi Brush-produkter

Produkter fra Nölle Profi Brush er udviklet til langvarig brug og er nemme at integrere i eksisterende rengøringssystemer. Ved brug anbefales det at rengøre børster og koster regelmæssigt for at Rengør for at sikre en lang levetid og hygiejnisk brug.

Toiletskrubbere og skylleborster bør desinficeres regelmæssigt og udskiftes efter behov. Ved fejersystemer eller gummikoste med teleskopskæfte skal man sørge for, at håndtagets højde er indstillet korrekt for at sikre ergonomisk arbejde. Til følsomme overflader bør der anvendes bløde børster, mens hårde børster er ideelle til robuste gulvbelægninger.

Takket være den robuste konstruktion og materialer af høj kvalitet er Nölle-produkter også særdeles velegnede til intensiv brug i professionelle miljøer – fra bygningsrengøring til industriel anvendelse.


Kvalitet, bæredygtighed og supplerende produktområder

Nölle Profi Brush sætter fokus på kvalitet, bæredygtighed og holdbarhed. Anvendelsen af robuste materialer og miljøvenlige fremstillingsprocesser sikrer en lang levetid – et bidrag til ressourcebesparelse og økonomisk effektivitet.

Følgende kategorier udgør et fornuftigt supplement til dine Nölle Profi Brush-produkter:

Disse supplerende produktområder skaber sammen med Nölle Profi Brush et perfekt grundlag for rene, hygiejniske og effektive arbejdsmiljøer.

Hos Altruan finder du det komplette sortiment fra Nölle Profi Brush – fra klassiske børster til moderne rengøringssystemer. Nyd godt af testet mærkekvalitet, hurtig levering og kompetent rådgivning, så dine rengøringsprocesser bliver effektive, ergonomiske og bæredygtige.

Hvad er Nölle Profi Brush, og hvad bruges produkterne til?

Nölle Profi Brush er en producent af højkvalitets børster, koste og rengøringssystemer til professionelle og private anvendelser. Produkterne bruges inden for forskellige områder - fra bygningsrengøring og catering til industri og pleje. De understøtter den hygiejniske, grundige rengøring og pleje af overflader, gulve og sanitære faciliteter.

Hvilke typer produkter tilbyder Nölle Profi Brush?

Sortimentet omfatter toiletbørster, opvaskebørster, gummikoste, teleskopskafter, børster og rengøringstilbehør. Alle produkter er designet til holdbarhed, effektivitet og brugervenlighed. Takket være forskellige materialer og former er de velegnede til en lang række anvendelser.

Hvordan bliver Nölle Profi Brush-produkter plejet korrekt?

Børster og koste bør rengøres regelmæssigt med et mildt rengøringsmiddel eller desinfektionsopløsning. Efter rengøring skal produkterne tørre helt for at undgå lugt og bakterievækst. Hvis der er stor brug eller synligt slid, anbefaler vi at udskifte det for at sikre langsigtet rengøringsydelse.

Er Nölle Profi Brush-produkter bæredygtige?

Ja, bæredygtighed spiller en central rolle hos Nölle. Mange produkter er lavet af holdbare, genanvendelige materialer. Børsternes lange levetid og brugen af ​​robuste komponenter forhindrer unødigt spild. Virksomheden lægger også vægt på energieffektive produktionsprocesser og regionale forsyningskæder.